Enjoy Health Service

Artroskopik Cerrahi İşlemler

Artroskopik cerrahi işlemlerle ortopedik sağlık sorunlarını kolayca çözün.

Halk arasında sıklıkla kapalı ameliyat olarak da tanımlanan artroskopik cerrahi, temelde minimal bir cerrahi yöntemdir. Cilt üzerinde küçük bir kesi açılmasıyla yapılan ameliyatlar, optik görüntüleyiciler yardımıyla yapılır.

Artroskopi, genellikle el ve ayak bileği, parmak eklemleri, diz, kalça ve omuz eklemlerine ait sağlık sorunlarının cerrahi yöntemlerle giderilmesi için kullanılır. Ayrıca kıkırdak ve bağ dokusunda oluşan travmalar, güç kaybı, hareket kısıtlılığı, eklem ağrısı gibi rahatsızlıklar da artroskopik cerrahi yöntemiyle tedavi edilebilir. Artroskopik cerrahi girişimleri sonrasında hastanede yatış süresi, açık ameliyatlara kıyasla çok daha kısadır. Bazı vakalarda kişi gün içinde taburcu edilebilir.

Direct Hair Implantation (DHI) ya da doğrudan saç ekimi, diğer geleneksel yöntemlere göre çok daha konforludur. Lokal anestezi uygulanarak başlanan DHI saç ekimi işleminde, Choi implanter kalemle saç kökleri, ilgili bölgeden toplanır ve aynı cihaz ile kafa derisine yerleştirilir. Choi implanter kalem sayesinde kafa derisinde kanal açılmasına gerek kalmaz. Donör bölgede yer alan saç kökleri gevşetildikten sonra toplanır ve kökler ayrıştırılır. Nakil için doğru açı belirlendikten sonra saç folikülleri kaleme yerleştirilir ve ardından kafa derisine yuvalar oluşturulur. Bu işlem sırasında kesi açılması gerekmez. Daha sonra saç kökleri ilgili yuvalara yerleştirilerek saç ekimi tamamlanır.

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.