Enjoy Health Service

Excimer Lazer

Yalnızca 10 dakikada görme kusurlarınızdan kurtulun, konforlu bir hayata kavuşun.

Excimer Lazer, miyop, hipermetrop ve astigmat gibi korneanın şeklinin değişmesiyle meydana gelen görme kusurlarının giderilmesi için kullanılır. Lazer ışınının, bilgisayar yardımıyla korneada istenilen alana iletilmesiyle görme sorununa yol açan alan inceltilir.

İşlem yaklaşık olarak 10 ila 15 dakika kadar sürer. İşlem sonrasında göz kullanımında kısıtlama olmaz. No Touch Lazer (PRK) ve I-Lasik (Femtosaniye Lazer) olmak üzere 2 ana türü bulunur.

No Touch Lazer (PRK)

Excimer Lazer türü olan No Touch Lazer sayesinde kornea üzerinde yer alan epitel doku, spatül olarak adlandırılan alet yardımıyla kazınır. Böylece kornea üzerindeki canlı doku tamamen kaldırılır ve Excimer Lazer uygulaması yapılır. Epitel doku daha sonra kendini yeniler. Görüş yaklaşık 3 ila 6 hafta sonrasında düzelir.

I-Lasik (Femtosaniye Lazer)

Gelişmiş bir cerrahi yöntem olan I-LasikExcimer Lazer işlemi öncesinde yapılır. 10 dereceye kadar miyop hastalarına uygulanabilir. Operasyon sonrasında görüş, 3 ila 5 gün gibi kısa bir sürede düzelir. PRK uygulamasına kıyasla daha ağrısızdır. Her iki tedavi de kalıcıdır.

Direct Hair Implantation (DHI) ya da doğrudan saç ekimi, diğer geleneksel yöntemlere göre çok daha konforludur. Lokal anestezi uygulanarak başlanan DHI saç ekimi işleminde, Choi implanter kalemle saç kökleri, ilgili bölgeden toplanır ve aynı cihaz ile kafa derisine yerleştirilir. Choi implanter kalem sayesinde kafa derisinde kanal açılmasına gerek kalmaz. Donör bölgede yer alan saç kökleri gevşetildikten sonra toplanır ve kökler ayrıştırılır. Nakil için doğru açı belirlendikten sonra saç folikülleri kaleme yerleştirilir ve ardından kafa derisine yuvalar oluşturulur. Bu işlem sırasında kesi açılması gerekmez. Daha sonra saç kökleri ilgili yuvalara yerleştirilerek saç ekimi tamamlanır.

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.