Enjoy Health Service

Gastrik Bypass

Gastrik bypass operasyonu ile ideal kilonuza ve sağlıklı yaşama merhaba deyin!

Gastrik bypass mide ameliyatıtüp mide ameliyatına benzer bir nitelikte olsa da farklı bir mekanizmaya sahiptir. Farklı bir deyişle gastrik bypass ameliyatı sırasında mide, öncelikli olarak belli bir oranda küçültülür. Ardından mide içinde bir kesecik oluşturulur ve bu kese, 12 parmak bağırsağı bypass edilerek direkt ince bağırsağın orta bölgesine bağlanır. Böylece kişinin aldığı besinlerin bir kısmı mideye giderken diğer bir kısmı kese aracılığıyla ince bağırsağa gönderilir. Hem açık hem de kapalı ameliyat yöntemi ile yapılabilen gastrik bypass işleminde yapılan bu iki prosedür sayesinde kişinin beslenmesi önemli oranda düşürülür.

Ortalama olarak 1-2 saat kadar süren ameliyat sonrasında kişinin hem gıda alımı hem de gıda emilimi kısıtlanır. Kişi daha az gıda tüketerek hızla doyma hissine ulaşır. Yüksek kalorili besinlerin bir kısmı da emilim gerçekleşmeden vücuttan atılır. Kişi yaklaşık 2-3 hafta sonra çalışmaya başlayabilir.

Misafirlerimiz havalimanına ulaştıktan sonra uluslararası hasta danışmanlarımız onları karşılar ve güvenli bir şekilde konforlu otellerine ulaşmasını sağlar. Tedavi sürecini başlatmak için gerçekleştirilen muayene günü, misafirimiz otelden alınır ve hastaneye bırakılır. Bu süreçte doktorun hastayı daha iyi tanıması için misafirimizin sağlık sorunuyla ilgili şimdiye kadar biriktirdiği her türlü dokümanı yanında getirmesi büyük önem taşır.

Doktor muayenesinden sonra gerekli tüm tetkikler yapılır ve belirlenen en uygun tedavi size bildirilir. Sağlığınıza kavuşup ülkenize geri dönene dek ulaşım ve tercüme hizmetleri almaya devam edersiniz. Sağlık turizmi kapsamında turistik gezi hizmetimiz de bulunur. Tedavinizden geriye kalan zamanlarda İstanbul’un nefes kesici manzaraları ile tanışmaya hazır olun!

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.