Enjoy Health Service

Gömülü Yirmilik Diş Çekimi

Sadece birkaç gün içinde sorunsuz ağız sağlığınıza tekrar kavuşabilirsiniz.

Çürük dişlerin, normal işlevini yerine getirmesi için yapılan dolgu işleminde, çürüğün boyutuna ve kişinin tercihine göre farklı dolgu türleri kullanılabilir. Porselen dolgu genel olarak dişin ve diş dokusunun fazla etkilendiği vakalarda tercih edilir. Ayrıca, porselen kaplama dişlerin tedavisinde de kullanılır. Kompozit dolgu ise dişle aynı renktedir. Estetik açıdan soruna yol açmaz. Sağlıklı diş dokusunun kaldırılmasına gerek duyulmadan uygulanabilir ve ışın ile sertleşmesi sağlanır.

Üçüncü azı dişleri olan yirmilik dişlerin çıkması için ağız içinde yeterli alan olmaması nedeniyle dişler gömülü kalabilir. Ağrı ve diğer dişlerde sorunlara yol açabilen bu durumda gömülü yirmilik dişlerin çekilmesi gerekebilir.

Lokal anestezi altında yapılan işlemde, dişe ulaşmak için öncelikle diş etinde kesi açılır. Daha sonra diş parçalara ayrılarak bölgeden uzaklaştırılır. Diş köklerinin temizlenmesi ile kesi bölgesi dikilir ve işlem tamamlanır. Bölgedeki doku 2-3 gün içinde iyileşir.

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.