Enjoy Health Service

Kırık Ameliyatları

Güçlü ve sağlıklı kemiklere sahip olmak için doğru tedavi uygulamaları ile tanışın!

Vücudun önemli yapılarından biri olan kemikler, farklı rahatsızlıklara bağlı olarak direncini kaybedebilir. Sağlıklı kemikler de travmalara bağlı olarak kırılabilir. Kırık tedavisi için gerçekleştirilen kırık ameliyatlarında amaç kişinin bir an önce yaşamına kaldığı yerden devam edebilmesini sağlamaktır.

Günümüzde tıp biliminde ve teknolojik alanda yaşanan yeniliklerle kırık ameliyatı, pek çok farklı teknikle yapılabilir. Kapalı intramedüller, çivileme teknikleri ile kırıklara küçük kesilerden müdahale edilebilir. Eklemin açılmasına gerek kalmadan kırıkların onarımı artroskopik yöntemlerle yapılabilir. Çok parçalı kırıklarda, yanlış kaynayan ya da kaynamayan vakalarda, eksternal fiksatörler yerleştirilebilir. Büyük eklemlerin parçalı kırıklarında ise açık ameliyat yöntemiyle tedavi sağlanabilir.

Direct Hair Implantation (DHI) ya da doğrudan saç ekimi, diğer geleneksel yöntemlere göre çok daha konforludur. Lokal anestezi uygulanarak başlanan DHI saç ekimi işleminde, Choi implanter kalemle saç kökleri, ilgili bölgeden toplanır ve aynı cihaz ile kafa derisine yerleştirilir. Choi implanter kalem sayesinde kafa derisinde kanal açılmasına gerek kalmaz. Donör bölgede yer alan saç kökleri gevşetildikten sonra toplanır ve kökler ayrıştırılır. Nakil için doğru açı belirlendikten sonra saç folikülleri kaleme yerleştirilir ve ardından kafa derisine yuvalar oluşturulur. Bu işlem sırasında kesi açılması gerekmez. Daha sonra saç kökleri ilgili yuvalara yerleştirilerek saç ekimi tamamlanır.

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.