Enjoy Health Service

Korneanın Dik Olması

Keratokonus ile vedalaşmak için hemen randevu alın!

Keratokonus, korneanın dışa doğru koni şeklinde çıkıntı yaptığı göz rahatsızlığıdır. Bulanık ve bozuk bir görüşe neden olur. Rahatsızlığın erken döneminde tedavi, cerrahi bir işlemle kornea içine korneal ring adı verilen kavisli bir alet yerleştirilmesiyle yapılır. Şiddetli vakalarda kornea nakli gerekebilir.

Korneal Ring

Kornea içi halka olarak da bilinen korneal ring, kontakt lens kullanamayan bireylere ya da korneanın şekil değişimine neden olan keratokonus rahatsızlığının erken dönem tedavisinde kullanılır.

Lokal anestezi altında gerçekleştirilen işlem sırasında; INTACS, Keraring, Ferrara adlı kornea içi halkalar yerleştirilir. İşlem birkaç saniye sürer. İşlem sonrası miyopi de düzelebilir.

Crosslinking (Işın Tedavisi)

Keratokonus rahatsızlığının ilerlemesini durdurmak için yapılan operasyondur. Crosslinking sayesinde direncini kaybeden kolajen lifler arasında bulunan çapraz bağ sayısı artırılır. Böylece dokunun bütünlüğü yeniden sağlanır.

Direct Hair Implantation (DHI) ya da doğrudan saç ekimi, diğer geleneksel yöntemlere göre çok daha konforludur. Lokal anestezi uygulanarak başlanan DHI saç ekimi işleminde, Choi implanter kalemle saç kökleri, ilgili bölgeden toplanır ve aynı cihaz ile kafa derisine yerleştirilir. Choi implanter kalem sayesinde kafa derisinde kanal açılmasına gerek kalmaz. Donör bölgede yer alan saç kökleri gevşetildikten sonra toplanır ve kökler ayrıştırılır. Nakil için doğru açı belirlendikten sonra saç folikülleri kaleme yerleştirilir ve ardından kafa derisine yuvalar oluşturulur. Bu işlem sırasında kesi açılması gerekmez. Daha sonra saç kökleri ilgili yuvalara yerleştirilerek saç ekimi tamamlanır.

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.