Enjoy Health Service

Retina Cerrahisi

Sadece birkaç saat içinde retina rahatsızlıklarından kurtulabilirsiniz.

Vitrektomi olarak da bilinen retina cerrahisi, retina yırtılması, görme merkezinde delik ve göz içi kanama gibi rahatsızlıklara bağlı oluşan görme problemlerinde uygulanabilir. Operasyonu takiben kişi, birkaç saat sonra taburcu edilir. Argon laser, vitreoretinal cerrahi (VRC) ve pars plana vitrektomi (PPV) olmak üzere farklı teknikleri bulunur.

Argon Laser

Gözün arka kısmında oluşan rahatsızlıkların tedavisi için kullanılan argon laser, aynı zamanda kişinin görme fonksiyonunun da korunmasını amaçlar. Argon laser, lokal ya da genel anestezi altında yapılabilir. Bazı vakalarda birkaç seans uygulanabilir.

Vitreoretinal Cerrahi (VRC)

Gözün arka kısmında bulunan jel kıvamlı madde olarak açıklanabilen vitreus dokusunun alınması için uygulanır. Lokal ya da genel anestezi ile yapılan operasyon, yaklaşık 1,5-2 saat sürer. Bazı vakalarda birden fazla kez uygulama gerekebilir.

Pars Plana Vitrektomi (PPV)

Vitreus dokusunun pars plana adlı aletlerin kullanılarak alındığı yöntemdir. Retina dekolmanı onarımı, membran soyulması ve kristalin lensin çıkarılması gibi işlemler için kullanılabilir.

Direct Hair Implantation (DHI) ya da doğrudan saç ekimi, diğer geleneksel yöntemlere göre çok daha konforludur. Lokal anestezi uygulanarak başlanan DHI saç ekimi işleminde, Choi implanter kalemle saç kökleri, ilgili bölgeden toplanır ve aynı cihaz ile kafa derisine yerleştirilir. Choi implanter kalem sayesinde kafa derisinde kanal açılmasına gerek kalmaz. Donör bölgede yer alan saç kökleri gevşetildikten sonra toplanır ve kökler ayrıştırılır. Nakil için doğru açı belirlendikten sonra saç folikülleri kaleme yerleştirilir ve ardından kafa derisine yuvalar oluşturulur. Bu işlem sırasında kesi açılması gerekmez. Daha sonra saç kökleri ilgili yuvalara yerleştirilerek saç ekimi tamamlanır.

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.