Enjoy Health Service

Spor Cerrahisi

Sporcu yaralanmaları ve sakatlıklarının tedavisi için spor cerrahisinden destek alın.

Kemik, kas ve eklem yaralanmalarının daha etkin ve hızlı iyileştirilmesini amaçlayan spor cerrahisi, bu bağlamda geniş çaplı teknikler kullanılır. Spor cerrahisi; kas, tendon, bağ, kıkırdak, yumuşak doku yaralanmaları ve menisküs yırtıklarının sıklıkla tedavi edildiği ortopedi dalıdır. Spor cerrahisinde sporcu yaralanmaları ile ilgili gerekli olan tüm cerrahi müdahalelerde bulunulur.

Sporcu yaralanmaları ve sakatlıklarının tedavisinde cerrahi yöntemlerin kullanılmasının yanı sıra spor cerrahisinde ilaç ve enjeksiyon tedavileri de uygulanabilir. Operasyon öncesi hazırlıklar ve ameliyat sonrası tedavi süreci de bir bütün olarak değerlendirilir. Artroskopik cerrahi yöntemlerinin sıklıkla uygulandığı spor cerrahisinde eklem içleri optik görüntüleyici yardımıyla büyük kesiler açılmadan gözlemlenebilir ve tedavi edilebilir.

Direct Hair Implantation (DHI) ya da doğrudan saç ekimi, diğer geleneksel yöntemlere göre çok daha konforludur. Lokal anestezi uygulanarak başlanan DHI saç ekimi işleminde, Choi implanter kalemle saç kökleri, ilgili bölgeden toplanır ve aynı cihaz ile kafa derisine yerleştirilir. Choi implanter kalem sayesinde kafa derisinde kanal açılmasına gerek kalmaz. Donör bölgede yer alan saç kökleri gevşetildikten sonra toplanır ve kökler ayrıştırılır. Nakil için doğru açı belirlendikten sonra saç folikülleri kaleme yerleştirilir ve ardından kafa derisine yuvalar oluşturulur. Bu işlem sırasında kesi açılması gerekmez. Daha sonra saç kökleri ilgili yuvalara yerleştirilerek saç ekimi tamamlanır.

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.