Enjoy Health Service

Tip 2 Diyabet

Yaşam kalitenizi yükseltmek için kişiye özel tip 2 diyabet tedavinizi hemen başlatın.

Tüm diyabet vakalarının yaklaşık olarak %90’ını oluşturan Tip 2 diyabet, 45 yaş ve üzerindeki kişilerde daha sık görülür. Tip 2 diyabet, kaşıntı, çok yemek, kilo almak, zayıflamak, bulanık görmek, halsizlik, yorgunluk, sık su içmek ve idrara çıkmak gibi belirtilere yol açar. Genetik yatkınlık, sedanter yaşam tarzı ve obezite, Tip 2 diyabet rahatsızlığını tetikleyen faktörlerden bazılarıdır. Tip 2 diyabet tanısı için günün herhangi bir saatinde kan şekerinin 200 mg/dl; açlık şekerinin 126 mg/dl ve üzerinde olması gerekir. Ayrıca şeker yüklemesi testinde 2. saat kan şekeri düzeyinin de 200 mg/dl üzerinde olması beklenir. Kontrol altına alınmayan Tip 2 diyabet vakalarında hayati organlarda hasarlanmalar oluşabilir.

Tip 2 diyabet tedavisi ise oral antidiyabetik ilaçların kullanımı, kişiye özel egzersiz, diyet planı oluşturulması ve uygun vakalarda gerçekleştirilebilen Tip 2 diyabet ameliyatı gibi yöntemlerle gerçekleştirilir. Tip 2 diyabet ameliyatı ile vücutta bulunan etkisiz insülin tekrar kullanılabilir hale getirilir ve böylece şeker hastalığı ortadan kalkar.

Misafirlerimiz havalimanına ulaştıktan sonra uluslararası hasta danışmanlarımız onları karşılar ve güvenli bir şekilde konforlu otellerine ulaşmasını sağlar. Tedavi sürecini başlatmak için gerçekleştirilen muayene günü, misafirimiz otelden alınır ve hastaneye bırakılır. Bu süreçte doktorun hastayı daha iyi tanıması için misafirimizin sağlık sorunuyla ilgili şimdiye kadar biriktirdiği her türlü dokümanı yanında getirmesi büyük önem taşır.

Doktor muayenesinden sonra gerekli tüm tetkikler yapılır ve belirlenen en uygun tedavi size bildirilir. Sağlığınıza kavuşup ülkenize geri dönene dek ulaşım ve tercüme hizmetleri almaya devam edersiniz. Sağlık turizmi kapsamında turistik gezi hizmetimiz de bulunur. Tedavinizden geriye kalan zamanlarda İstanbul’un nefes kesici manzaraları ile tanışmaya hazır olun!

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.