Enjoy Health Service

Tüp Mide Ameliyatı

Laparoskopik tüp mide operasyonu sayesinde ideal kilonuza kısa sürede kavuşabilirsiniz.

Halk arasında mide küçültme ameliyatı olarak da bilinen tüp mide, günümüzde obezite cerrahisinde en sık kullanılan yöntemlerin başında yer alır. Tüp mide operasyonları, kapalı ameliyat olarak da bilinen laparoskopi tekniği ile yapılır. Bu operasyonlar, tüp mide ameliyatı şartları için uygun kişilere yapılabilir. Vücut kitle indeksi (VKİ) 40 kg/m2 ve üzerinde, yani morbid obez olarak kabul edilen kişiler tüp mide ameliyatı olabilir. Ancak VKİ değeri 35 ve üzerinde olup da hipertansiyon, Tip-2 diyabet ve uyku apnesi gibi ek sağlık sorunu olanlar da tüp mide operasyonlarına kabul edilebilir.

Tüm bunlara ek olarak VKİ değeri 30 ve üzerinde olan kişilere de hekim kararıyla tüp mide ameliyatı yapılabilir. Peki, tüp mide ameliyatı nasıl yapılır? Operasyon sırasında midenin büyük bir kısmı çıkarılır. Böylece midenin hacmi, büyük oranda küçülürken buna bağlı olarak gıda emilimi de azalır. Tüp mide ameliyatı yaklaşık 1,5 saat sürer.

Misafirlerimiz havalimanına ulaştıktan sonra uluslararası hasta danışmanlarımız onları karşılar ve güvenli bir şekilde konforlu otellerine ulaşmasını sağlar. Tedavi sürecini başlatmak için gerçekleştirilen muayene günü, misafirimiz otelden alınır ve hastaneye bırakılır. Bu süreçte doktorun hastayı daha iyi tanıması için misafirimizin sağlık sorunuyla ilgili şimdiye kadar biriktirdiği her türlü dokümanı yanında getirmesi büyük önem taşır.

Doktor muayenesinden sonra gerekli tüm tetkikler yapılır ve belirlenen en uygun tedavi size bildirilir. Sağlığınıza kavuşup ülkenize geri dönene dek ulaşım ve tercüme hizmetleri almaya devam edersiniz. Sağlık turizmi kapsamında turistik gezi hizmetimiz de bulunur. Tedavinizden geriye kalan zamanlarda İstanbul’un nefes kesici manzaraları ile tanışmaya hazır olun!

Sağlık durumunuza ilişkin elinizde bulunan ilgili tetkik sonuçlarının ve/veya fotoğrafların doktorunuz tarafından incelenmesini takiben gerekli bilgilendirme uluslararası hasta danışmanınız tarafından size aktarılır. Her hastalığın tedavisi kişiye özeldir ve tedavi süresi kişiden kişiye göre değişim gösterebilir.

Siz değerli misafirlerimizin talepleri üzerine tedaviye başlamadan önce doktorunuzun bilgilerini paylaşıyoruz. Tedavi öncesinde de telefonla veya görüntülü iletişim ile doktorunuzla tanışabilirsiniz.

Anlaşmalı olduğumuz hastane ve kliniklerde görev almakta olan uzman doktorlarımızın çoğunun eğitim ve görevleri itibariyle yurt dışı bağlantıları bulunur. Dolayısıyla hepsi aktif olarak İngilizce konuşur. Bununla birlikte her süreçte yanınızda olacak, farklı yabancı diller bilen uluslararası sağlık danışmanlarımız da size destek olur.

Turkish English German French Spanish Dutch Arabic

+90 532 405 93 95

+90 216 640 00 94

info@enjoyturizm.com

info@superdent.com.tr

Üçgen Mahallesi 104. Sokak NO:20A 07200 Muratpaşa / Antalya

Mimar Sinan Mah. Mimar Sinan Cad. No. 17 Çekmeköy / İSTANBUL

Enjoy Health Service © 2024. Tüm hakları saklıdır. Powered By Trend Brush C.D.A.